sobota, 26 lutego 2011

Pasja kosztuje ! A co się otrzymuje ?

Pasja kosztuje ! A co się otrzymuje ?

Co to jest pasja?
Mariola Wereszka, psycholog pisała o pasji tak:
,,W tym ujęciu pasja byłaby głębokim zaangażowaniem, entuzjazmem, podnieceniem, niecodzienną radością, mobilizacją energii, wprowadzeniem się w stan, w którym jesteśmy gotowi zrobić niemal wszystko, pokonać wszelkie przeszkody, dla realizacji swoich marzeń czy celów. Pasja rozprawia się z tzw. lenistwem, brakiem sensu i motywacji, lękami, depresją, chorobami, brakiem zaufania do świata czy nudą. Pasja tworzy ludzi kreatywnych, odważnych, szczęśliwych, ludzi-wizjonerów. Realizuje się w działaniu, bo trudno byłoby wyobrazić sobie utrzymanie tak wielkiego napięcia bez możliwości jego rozładowania. Wydaje się też, że pasja nieodzownie wiąże się z pozytywnym wkładem w życie innych ludzi.''
Jak wiadomo każda pasja kosztuję. Każda ! Czy robimy zdjęcia, tańczymy, śpiewamy, biegamy, podróżujemy, łowimy ryby. Zawsze chcemy jechać na lepsze warsztaty, kupić lepszy sprzęt, odbyć kolejne szkolenie. Jeśli jesteśmy już samodzielni i mamy prace związaną z pasją jest OK. – bo zarabiamy na niej pieniądze. Ale co jak jesteśmy młodzi a pasja to same wydatki ? Co tak naprawdę może nam oprócz satysfakcji dać pasja ?
Po pierwsze pasja daje nam możliwość poznania nowych ludzi. Otwieramy się na świat i nowe twarze. Później te znajomości mogą zaowocować współpracą. Wiele razy ludzie po jednej rozmowie odmieniali swoje życie – a każda nowa znajomość to kolejna rozmowa. Ja dzięki swoim pasjom miałem możliwość poznać moich idoli o których czytałem w książkach. Moje zainteresowania sprawiły że utrzymuję stały kontakt z ludźmi którzy są moimi autorytetami. Poznając bliżej pewne osoby tylko utwierdzałem się w przekonaniu że są to wielcy ludzie.

Po drugie pasja daję nam doświadczenie. Rozwijamy się a rozwój jest najważniejszy. Ostatnio hasła na bilbordach głoszą: NAJLEPSZA INWESTYCJA CZŁOWIEK, inwestując w pasję inwestujemy w siebie. Zebrany bagaż doświadczeń na pewno przyda się w życiu.
Po trzecie pasja daje nam sens życia. Dzięki niej odnajdujemy się, mamy możliwość naładować akumulatory na cały tydzień, odpocząć od codziennych obowiązków
Po czwarte: Gdy jesteśmy młodzi i nie mamy stałych dochodów każdy grosz się liczy – ja dzięki pasji odwiedziłem za darmo mnóstwo miejsc, miałem darmowe wakacje i wiele innych atrakcji.

Zachęcam was do realizowania się w swoich pasjach i szukania nowych dróg.
Powodzenia w drodze na własne szczyty.
Piotrek



Na koniec piosenka :



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz